ایجاد: ۱۹:۲۱ ۱۳۹۱/۱۰/۲
ویرایش: ۱۹:۴۱ ۱۳۹۳/۶/۵

آموزش‌ها

»

تجارت و بازاریابی ایمیلی

کلمه email marketing به معنی بازاریابی مستقیم برای فروش کالا و خدمات از طریق ارسال ایمیل به مشتریان احتمالی می‌باشد.
ایمیل مارکتینگ مباحث مختلفی دارد (روانشناسی و اقتصادی و ...) اما آنچه در مورد ایمیل مارکتینگ متعلق به سایت ماست (فقط مباحث برنامه نویسی) شامل 2 مرحله کلی است:

1. ارسال ایمیل انبوه

 • جمع آوری ایمیل‌های کاربران هدف
  می‌توان یک پکیج چندصدهزارتایی یا چندمیلیونی از ایمیلهایی که ادعا می‌شود ایرانی و فعال هستند، به قمت ناچیز (مثلا صد هزار تومان) بخرید یا می‌توانید خودتان یک ربات بنویسید که ایمیل‌های موجود در یک سایت خاص فارسی پرمخاطب (مثلا بلاگفا یا ایستگاه) را جمع آوری کند.
 • یافتن راهی برای ارسال ایمیل از سرور معتبر برای جلوگیری از اسپم شدن
  که این سخت‌ترین قسمت کار به نظر می‌رسد و به دلیل محدودیت‌های سرور اشتراکی لازم است حداقل یک VPS اجاره کنید و بعد با سرعتی منطقی (نه صد هزار ایمیل در ساعت!) ایمیل بفرستید و سعی کنید که متن‌ش متفاوت باشد. (در ادامه توضیح بیشتری عرض خواهم کرد)
  بعضی افراد هم از smtp جیمیل استفاده می‌کند که برای کارهایی با حجم کوچک عالی‌ست اما به دلیل محدودیت ارسال روزانه حداکثر 500 ایمیل برای کارهای بزرگ راه مناسبی به نظر نمی‌رسد.
  برای آماتورها، استفاده از پلاگین‌ها، اسکریپت‌ها و سرویس‌های رایگان نیز مفید است که در این مطلب بیست نمونه از آنها معرفی شده‌اند.

2. ردگیری مشتری برای ارتباطات بهتر و موثر بعدی و ...

این مرحله بیشتر مربوط به این است که لینک ارسال شده به کاربر و همچنین تصویر (لوگو یا محصول) موجود در نامه، یونیک و منحصربفرد باشد تا اگر کاربر لینک موجود در نامه را کلیک کرد یا تصویر موجود در آن ایمیل لود شد، متوجه شویم که آگهی ما توسط صاحب فلان پست الکترونیکی دیده شده است و اینگونه روی آن کاربر برای مقاصد بعدی سرمایه‌گذاری بیشتری شود. (دقیقا به همین دلیل است که جیمیل تصاویر داخل ایمیل‌ها را نمایش نمی‌دهد مگر اینکه شما اجازه نمایش آن را بدهید)

[آپدیت بهمن 92] همانطور که جیمیل اخیرا اعلام کرده، برای حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران، تصاویر موجود در متن نامه را که به صورت اکسترنال لینک داده شده باشند، روی سرور خود لود می‌کند و سپس از روی سرور خود به کاربران نمایش می‌دهد. لذا تشخیص باز شدن ایمیل در جیمیل توسط عکس، منتفی است.

معرفی چند سایت ایرانی در این زمینه:

 • کارزار
  سایت کارزار در خصوص خدمات ایمیل مارکتینگ کار می‌کند و مقالات خوب و تخصصی در این زمینه ارائه کرده است.

یادداشت‌های مرتبط
 1. ارسال و دریافت ایمیل با PHP و ساختن اکانت ایمیل
 2. روش ها و تکنیک های پنهان کردن ایمیل

مدیریت

نام وسیله

اعتبار ورود

نام کاربری

رمز عبور

رمز یکبارمصرف

... لیست تمام آموزش‌ها

تبلیغات

ربات‌های تلگرامی:
مجموعه ربات‌های تلگرامی ما برای ساده‌تر کردن کار با تلگرام و مدیریت کانال
دامنه‌های فروشی:
دامنه‌های زیر مربوط به ما یا مشتریان ماست که قابل فروش هستند. در صورت تمایل به خرید یکی از آنها، مبلغ پیشنهادی را از طریق فرم ارتباطی برای ما ارسال نمایید.

دامنه‌هایی که می‌تواند مصرف مذهبی داشته باشد:
دامنه‌هایی که می‌تواند مصرف تخصصی داشته باشد:
دامنه‌هایی که می‌تواند مصرف شخصی/عمومی داشته باشد: