ایجاد: ۱۸:۲۲ ۱۳۹۱/۸/۶
ویرایش: ۲۰:۵۱ ۱۳۹۱/۱۰/۱۷

یادداشت‌ها

»

برنامه ها و سرویس های ضروری برای برنامه نویسان و طراحان وب

 1. افزونه‌های Browser
  از هر براوزری که استفاده کنید (فایرفاکس، کروم، IE و ...) معمولا افزونه‌هایی وجود دارد که کار تحلیل و تست و بازی با کد صفحه و استایل آن را آسان می‌کند. مثلا fireBug و Web Developer دو نمونه افزونه عالی برای مرورگر فایرفاکس هستند.
  بوکمارکلت (Bookmarklet) ها نیز افزونه‌هایی هستند که مستقل از براوزر شما هستند و به صورت بوکمارک نصب می‌شوند که یک نمونه آن را در اینجا معرفی کردم. 15 نمونه خوب از بوکمارکلت‌ها نیز در اینجا معرفی شده‌اند.
 2. برنامه‌ای جهت مدیریت کلیپ بورد
  برنامه نویسان معمولا زیاد کپی پیست می‌کنند. گاهی چندخط کد از یک صفحه وب یا help و راهنمای زبان برنامه نویسی‌شان و گاهی هم بخشی از کد خود را از جایی به جای دیگر کپی می‌کنند.
  با کپی هر مطلبی در کلیپ‌بورد، مطلب قبلی حذف می‌شود و این خوشآیند برنامه نویسان نیست! نه فقط برنامه نویسان بلکه تمام کسانی که با متن، زیاد سروکار دارند.
  برنامه‌های زیادی وجود دارد که کار مدیریت کلیپ بورد را برای شما انجام می‌دهد. یکی از بهترین برنامه‌های زیادی که تجربه کارکردن با آن را دارم، برنامه رایگان و اپن سورس Ditto است که از تنظیمات بسیاری هم برای راحتی کار شما دارد. این برنامه از یک بانک SQLite برای ذخیره 500 مورد (یا هر عددی شما تنظیم کنید) از کپی‌های اخیر را با امکان جستجو و درج سریع، در اختیار شما قرار می‌دهد. جالب این است که حتی اگر شما بخشی از یک تصویر را هم (مثلا در فوتوشاپ) کپی کرده باشید، در خافظه این برنامه ثبت می‌شود.
 3. برنامه مدیریت پسورد
  حتی اگر تعداد سایت و پسورد‌هایی که دارید، معدود و محدود باشد، باز هم لازمه انتخاب یک رمز عبور قوی و مطمئن این است که کوتاه و ساده (قابل حدس) نباشد. خب لازمه چنین کاری این است که شما پسورد خود را در جایی یادداشت کنید. اما یادداشت کردن پسورد در یک فایل ساده و همچنین باقی ماندن آن به صورت بلندمدت در کلیپ‌بورد، امنیت شما را دچار مخاطره می‌کند.
  برنامه‌های زیادی برای مدیریت کلمات عبور وجود دارد که یکی از بهترین برنامه‌هایی که تجربه کار با آن را داشته و دارم، برنامه keePass است که رایگان و کدباز بوده و از مطمئن‌ترین روش‌های رمزنگاری برای حفاظت از فایل حاوی پسورد شما بهره می‌برد.
 4. برنامه/سرویس‌هایی برای مدیریت وظایف و Task ها و یادداشت‌ها
  سرویس Task همراه جیمیل یک سرویس ساده است اما trello یک انتخاب حرفه‌ای است. از نظر نرم‌افزار نیز OneNote که همراه Microsoft Office عرضه می‌شود، برنامه کاملی برای درج سریع انواع یادداشت‌های متنی و صوتی و تصویری است.
این لیست در آینده تکمیل خواهد شد...
یادداشت‌های مرتبط
 1. طراحی وب واکنشی
 2. ساخت PDF آنلاین

مدیریت

نام وسیله

اعتبار ورود

نام کاربری

رمز عبور

رمز یکبارمصرف

... لیست تمام یادداشت‌ها

تبلیغات

ربات‌های تلگرامی:
مجموعه ربات‌های تلگرامی ما برای ساده‌تر کردن کار با تلگرام و مدیریت کانال
دامنه‌های فروشی:
دامنه‌های زیر مربوط به ما یا مشتریان ماست که قابل فروش هستند. در صورت تمایل به خرید یکی از آنها، مبلغ پیشنهادی را از طریق فرم ارتباطی برای ما ارسال نمایید.

دامنه‌هایی که می‌تواند مصرف مذهبی داشته باشد:
دامنه‌هایی که می‌تواند مصرف تخصصی داشته باشد:
دامنه‌هایی که می‌تواند مصرف شخصی/عمومی داشته باشد: